Głównym czynnikiem, który przyczynił się do powstania peruki była chęć zapewnienia komfortu osobom, które w wyniku choroby lub leczenia utraciły swoje naturalne włosy. Odpowiednio dobrane potrafią w szybki i wygodny sposób przywrócić dawną pewność siebie, na którą w dużym stopniu wpływa nasz wygląd.

Przejdź do sklepu

Na rynku dostępne są różnego rodzaju peruki, różniące się zarówno budową, jak i kolorem czy długością tak, aby każda potrzebująca osoba mogła dobrać odpowiedni model, spełniający jej oczekiwania. Odpowiednio dobrana peruka powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb każdej kobiety, tak by mogła się ona czuć pewnie i swobodnie.

Jednak z peruk korzystać mogą nie tylko osoby, które utraciły własne włosy. W naszym sklepie zakupy może zrobić każdy, kto chce odświeżyć swój wygląd i cieszyć się z nowych włosów. W naszej ofercie znajdują się zarówno peruki naturalne, jak i wykonane z włókna syntetycznego, których atrakcyjna cena z pewnością przyciągnie miłośników metamorfoz.

peruka naturalna

peruka naturalna blond front lace

Rodzaje peruk

Na rynku dostępne są trzy rodzaje peruk, naturalne, syntetyczne oraz mieszane. Te pierwsze uznawane są za produkty najwyższej jakości, ponieważ są wykonane w całości z włosów naturalnych, dzięki czemu pozwalają osiągnąć autentyczny efekt. Jednak z uwagi na zastosowanie wyłącznie naturalnych włosów ich cena jest najwyższa.

Do wykonania peruk syntetycznych używa się włókien syntetycznych. Peruki te w większości przypadków charakteryzuje niższa cena, jednak uzyskanie w pełni naturalnego efektu przy ich wykorzystaniu jest niemożliwe.

Z kolei peruki mieszane stanowią połączenie obu tych rodzai, będąc swego rodzaju kompromisem w zestawieniu jakość-cena.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wygląd peruki jest zastosowany czepek. W naszym sklepie dostępne są peruki z czepkami medycznymi i tradycyjnymi.

Czepki medyczne posiadają na górze specjalną warstwę „mono”, do której włosy są naszywane ręcznie, w celu zapewnienia naturalnego efektu.

W czepkach tradycyjnych włosy na całym obszarze są naszywane maszynowo. Nie stanowi to jednak przeszkody podczas układania czy odgarniania włosów. Co więcej, czepki tradycyjne wykonane są z grubszych materiałów, przez co mogą być mniej komfortowe w upalne dni.

Niezależnie od typu czepka, oba posiadają z tyłu regulowane paski, które pozwalają dopasować rozmiar peruki, zmniejszając jej obwód nawet o 2 cm, dzięki czemu doskonale się dopasowują.

Dzisiaj skupimy się na tym, by szczegółowo zaprezentować peruki naturalne, w celu przybliżenia tematu doboru peruki oraz pomocy w podjęciu odpowiedniej decyzji, zapewniającej pewność siebie i naturalny wygląd.

Peruki naturalne

Peruki naturalne są w całości wykonane z ludzkich włosów. Na rynku dostępne są liczne odmiany peruk z naturalnych włosów, w tym z włosów słowiańskich, europejskich, chińskich, indyjskich oraz mongolskich. Z uwagi na szeroką dostępność i znacznie niższą cenę najpowszechniej stosowane do produkcji peruk są włosy azjatyckie, w tym w szczególności chińskie. Z uwagi na ich strukturę nie są one podatne na stylizacje, włosy są proste i sztywne, a uzyskanie odcieni blond jest niemal niemożliwe. To sprawia, że nie do końca spełniają one oczekiwania bardziej wymagającej klienteli.

Kolejnymi, często stosowanymi włosami są włosy indyjskie. Ich struktura jest lżejsza niż w przypadku włosów chińskich, dzięki czemu drobne stylizacje stają się możliwe do wykonania, jednak również tutaj koloryzacja nie zagwarantuje jasnych odcieni. Dla mieszkanek polski najbardziej polecane są jednak peruki wykonane z włosów słowiańskich lub europejskich. Włosy te nie tylko są podatne na stylizacje ale dodatkowo umożliwiają wykonanie nawet bardzo jasnych koloryzacji.

Decydując się na wybór peruki z naturalnych włosów warto zwrócić uwagę na szereg różnych czynników. Z pewnością istotny jest dobór odpowiedniego koloru czy długości włosów, jednak dla zapewnienia najwyższego komfortu użytkowania należy zwrócić uwagę na coś jeszcze. Wybierając odpowiednią perukę należy przede wszystkim zapoznać się ze sposobem jej zakładania i noszenia. Peruki damskie dostępne w naszym sklepie są wyposażone w specjalne czepki, które sprawiają, że ich noszenie jest niezwykle wygodne, a zakładanie i ściąganie peruki nie stanowi problemu.

Budowa peruk z włosów naturalnych

Peruki naturalne są wykonywane przy wykorzystaniu metody maszynowej, ręcznej lub mieszanej. Metoda ręczna jest niezwykle czasochłonna, w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego rezultatu i najwyższej jakości, włosy naszywane są do mikrofazy warstwa po warstwie, przez co proces przygotowania peruki może trwać nawet 3-4 tygodni.

Do wykonania peruki metodą maszynową włosy po całej długości naszywane są maszynowo. Jest to metoda znacznie szybsza, przez co cena peruki jest odpowiednio tańsza.

Metoda mieszana łączy w sobie metody ręczną i mieszaną. Górne partie włosów są naszywane ręcznie, dla zapewnienia możliwie jak najbardziej naturalnego efektu, zaś partie znajdujące się pod spodem naszywane są maszynowo. Jest to rozwiązanie dedykowane dla osób, które chcą aby ich peruka naturalna wyglądała możliwie jak najbardziej realistycznie, przy ograniczonym budżecie.

Każda peruka naszywana jest bezpośrednio do mono topu, inaczej zwanego również mikrofazą lub mikroskórą. Jest to cienka, ażurowa warstwa, do której następnie podpina się włosy peruki. Mono top wykonany jest z materiałów o cielistym kolorze, w celu umożliwienia odpowiedniego dopasowania się do skóry, tak by granica między peruką a skórą była całkowicie niezauważalna.

Kluczowym elementem wpływającym na trwałość peruki jest pochodzenie włosów wykorzystanych do jej produkcji. Nasz sklep oferuje peruki do których produkcji wykorzystano 3 najwyższe klasy włosów naturalnych: Virgin Hair, Remy Hair oraz Premium Hair.

naturalne peruki – Virgin Hair

W dosłownym tłumaczeniu jest to peruka z prawdziwych włosów dziewiczych. Są to włosy naturalne, które nigdy – ani przed obcięciem, ani później po przygotowaniu peruki, nie były poddawane zabiegom koloryzacyjnym. Przed obcięciem włosy te są związywane, dzięki czemu podczas produkcji peruki możliwe jest zachowanie odpowiedniego kierunku włosa. Jest to niezwykle istotne, ponieważ odpowiednio naszyte włosy zachowują swoją oryginalną strukturę, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie efektu naturalnych fryzur. Najczęściej peruki damskie powstają przy wykorzystaniu włosów dziewiczych.

naturalne peruki – Remy Hair

Remy Hair podobnie jak Virgin Hair są wykorzystywane do produkcji peruk naturalnych. Włosy stosowane w tych perukach również są związywane przed strzyżeniem, jednak mogą być poddawane koloryzacjom. Z uwagi na wyższą dostępność naturalnych włosów Remy, klasa ta uznawana jest za najpopularniejszą.

naturalne peruki – Premium Hair

Włosy wykorzystywane do produkcji tych peruk cechuje najniższa trwałość. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie obcinania włosów, nie są one związywane. O ile w przypadku krótkich stylizacji nie będzie to miało większego wpływu na ułożenie włosa, tak peruki damskie, z długimi fryzurami mogą się plątać lub przybierać nienaturalny efekt.

peruka naturalna blond długa

peruka naturalna blond długa

Zalety peruki z włosów naturalnych

Niewątpliwie, największą zaletą peruki z włosów naturalnych jest ich bardzo naturalny wygląd, który nie tylko gwarantuje wygodę noszenia, ale dodatkowo powala odzyskać pewność siebie. Co więcej peruka taka może być poddawana różnego rodzaju zabiegom fryzjerskim, takim jak modelowanie i strzyżenie, co nie jest wskazane w przypadku peruki z włosów syntetycznych.

Kolejnym istotnym plusem peruk naturalnych jest ich wyjątkowa trwałość. Eksperci wskazują, że ich żywotność wynosi od 3 do nawet 5 lat, w zależności od jakości włosa wykorzystanego do ich produkcji. Jest to niezwykle istotne, zważywszy na fakt, że ich cena jest wyższa niż peruk wykonanych z włosa syntetycznego.

Ostatnią, jednak nie mniej ważną zaletą peruk naturalnych jest ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio pielęgnowane peruki naturalne można poddawać codziennym stylizacjom bez obaw o uszkodzenie włosa.

Wśród pozostałych zalet, jakie przemawiają nad wyborem peruki z włosów naturalnych wymienić możemy ponad to:

 • możliwość dopasowania fryzury i długości włosa do indywidualnych potrzeb,
 • liczne wzory i kolory,
 • brak przymusu zakupu, jeśli peruka z naturalnych włosów nie sprosta oczekiwaniom klientki,
 • wyłącznie sprawdzeni producenci,
 • gwarancja pochodzenia włosa ze sprawdzonych źródeł – skupów włosów.

Peruki naturalne niosą ze sobą szereg korzyści. Pozwalają na nowo poczuć się pięknie każdej kobiecie. Nasz sklep oferuje szeroki wybór peruk, w tym peruki damskie naturalne – cena ich uzależniona jest od rodzaju włosów, wykorzystanych do ich produkcji, ich długości i gęstości oraz metody szycia. Staramy się jednak zapewnić przy tym odpowiedni bilans jakość-cena.

Pielęgnacja peruk naturalnych

Wybierając peruki naturalne należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Tego typu perukę można dowolnie stylizować, przy użyciu lokówek, suszarek czy prostownicy. Dodatkowo peruka naturalna może być poddawana koloryzacji.

Jak zatem pielęgnować naturalne peruki, aby dłużej cieszyć się ich wyjątkową jakością?

 • podczas stylizacji na gorąco każdorazowo należy nakładać na perukę specjalistyczne kosmetyki o właściwościach termoochronnych, takie działanie zmniejszy ryzyko przypalenia włosów podczas stylizacji,
 • naturalne peruki, które zostały poddane koloryzacji należy myć szamponem do włosów farbowanych, pozwoli on na dłuższe utrzymanie koloru, który wypłukuje się podczas kolejnych myć,
 • myjąc włosy pamiętaj o tym by szampon nakładać na czubek, a następnie delikatnie rozprowadzać w dół, nie wykonując przy tym ruchów okrężnych, pozwoli to wykluczyć ryzyko splątania włosów,
 • należy pamiętać o odpowiednim rozczesywaniu włosów, peruki naturalne należy czesać przy wykorzystaniu grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, zaczynając od dolnych partii, a następnie przechodząc w górę, zgodnie z naturalnym kierunkiem włosa,
 • dla zapewnienia pełnej higieny peruki naturalne należy dodatkowo myć od wewnątrz, w celu usunięcia potu i brudu, który gromadzi się w ciągu dnia.

Czym się kierować wybierając peruki naturalne?

Zakup pierwszej peruki z włosów naturalnych może się okazać sporym wyzwaniem. Na rynku dostępne są liczne sklepy, posiadające w swym asortymencie peruki – warszawa zajmuje tutaj niewątpliwie pierwsze miejsce, jednak również w pozostałych miejscowościach coraz częściej spotkać można tego rodzaju sklep. Również z roku na rok rozwija się handel internetowy. Z uwagi na to, że cena peruk wykonanych w całości z włosów naturalnych jest wyższa niż w przypadku produktów wykonanych z włosów syntetycznych, ważne jest, aby decyzja o jej zakupie była odpowiednio przemyślana.

Poniżej przedstawimy wskazówki, dotyczące aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie naturalnej peruki.

 1. Bezpieczeństwo – jest to zdecydowany numer jeden, na który należy zwrócić uwagę przed zakupem peruki, szczególnie istotny gdy peruka ma pełnić funkcję protezy włosów. Peruki noszone długotrwale powinny zapewnić odpowiedni komfort użytkowania i bezpieczeństwo, potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Wszystkie produkty oferowane przez nasz sklep posiadają wymagane CE-certyfikaty, przez co mogą być noszone nawet do 16 godzin dziennie (nie zaleca się dłuższego noszenia peruk, przerwa w ich noszeniu jest konieczna dla zapewnienia odpoczynku skóry głowy),
 2. Wygoda – odpowiednio dobrana peruka powinna wygodnie leżeć na głowie, nie przesuwać się oraz nie powodować ucisku. Warto przed podjęciem decyzji o zakupie wypróbować różne modele i rozmiary, w celu wykluczenia późniejszych rozczarowań. Dla wygody kupujących nasz sklep umożliwia przymiarki peruk, tak by zakup był w pełni satysfakcjonujący i gwarantował pełną wygodę.
 3. Rodzaj włosia – jak wskazano powyżej, również peruki naturalne różnią się między sobą. Decydując się na zakup peruki warto się zastanowić, czy wyższa cena za perukę z włosów dziewiczych nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem. Niewątpliwie jest to produkt najwyższej jakości, który daje największe możliwości, dlatego tak ważne jest spokojne przemyślenie zakupu.
 4. Fryzura – choć jest to ostatnia pozycja, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie peruki, to z pewnością jest tak samo istotna. Cena peruk z włosów naturalnych jest wyższa niż produktów syntetycznych, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie warto się zastanowić, czy będzie ona spełniała nasze wymagania. Nasz sklep oferuje szeroką gamę peruk, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiemy jak ważny jest dobór odpowiedniej peruki, która pozwoli na nowo poczuć się pewną siebie. Dlatego staramy się wyjść na przeciw nawet najbardziej wymagającym klientom. Znając rodzaje peruk, w tym peruk naturalnych, ich budowę oraz sposób pielęgnacji będzie ci łatwiej podjąć decyzję przed zakupem odpowiedniego produktu. Wybierz taką perukę, w której możesz poczuć się w pełni sobą dobierając odpowiedni kolor i długość włosów, a przy zachowaniu właściwych metod pielęgnacji z pewnością będzie ci ona służyła przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu z perukami

Peruki naturalne jakich szukasz

Wysoka jakość, niskie ceny, szybkie dostawy

Przejdź do sklepu