Wraz z upływem czasu na głowie pojawia się coraz więcej siwych włosów i pojawiają się coraz większe przerzedzenia. Nic więc dziwnego, że osoby powyżej 60 roku życia coraz chętniej decydują się na peruki. Dzisiejsi seniorzy nie chcą rezygnować ze swoich dotychczasowych aktywności, a piękne, lśniące i gęste włosy im w tym pomagają. W końcu silne włosy jednoznacznie wskazują na zdrowy organizm.

Jaką więc perukę powinni wybierać seniorzy? Tutaj tak naprawdę ogranicza wyłącznie wyobraźnia. Jeśli nie wiesz, jaka peruka będzie dla Ciebie najlepsza możesz zasięgnąć porady eksperta, który z pewnością udzieli Ci wyczerpujących informacji. Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn wybrana peruka nie spełni Twoich oczekiwań pamiętaj, że możesz ją zwrócić w ciągu 14 dni od zakupu. Taki zapas czasu pozwoli Ci przymierzyć perukę w przyjaznych dla Ciebie warunkach i stwierdzić, czy wybrana fryzura rzeczywiście do Ciebie pasuje. Możesz również wybrać się do punktu stacjonarnego, gdzie bez trudu przymierzysz liczne warianty i wybierzesz taką perukę, która najbardziej odpowiada Twoim preferencjom. Niezależnie od tego, na jaki kanał zakupu się zdecydujesz, pamiętaj, że to Tobie ma się podobać peruka. Nie sugeruj się opiniami innych osób. Jeśli nie będziesz czuć się dobrze w nowych włosach, to nie spełnią one swojego zadania.

Nie daj się ograniczyć wiekowi!

Jeszcze do niedawna większość seniorów wyglądała bardzo podobnie. Mężczyźni pozostawali przy siwych włosach i mocnych zakolach, z kolei panie decydowały się na krótkie cięcia w odcieniach burgundu i ciemnych brązów. Dzisiejsi seniorzy pozwalają sobie na więcej szaleństwa – i bardzo dobrze. W końcu człowiek, jak dobre wino, z wiekiem staje się lepszy. Jeśli więc już zdecydowałaś się na zakup peruki, to koniecznie zapoznaj się z cennymi wskazówkami, które pozwolą Ci wybrać tę najlepszą:

  1. Decydując się na zakup peruki zawsze wybieraj te modele, które doskonale podkreślą Twoje rysy i będą dopasowane do Twojego typu urody. Nie musisz ograniczać się do wariantów dedykowanych typowo dla seniorów. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa, a zdziwisz się, jak bardzo potrafi zmienić odpowiednio dobrana fryzura.
  2. Wybierając perukę decyduj się przede wszystkim na te, które posiadają naturalną linię włosa. To pozwoli Ci czuć się bardziej komfortowo. Jeśli w twojej peruce czujesz się niepewnie i masz wrażenie, że sztuczne włosy są mocno widoczne możesz zdecydować się na grzywkę. Takie rozwiązanie zawsze działa, a Ty od razu poczujesz się lepiej.
  3. Nie kieruj się wyłącznie objętością. Wiele kobiet robi ten błąd, że podczas wyboru peruki zwracają uwagę na ich objętość, wybierając tylko takie warianty, w których wykorzystano wiele włosów, a objętość dodatkowo podbito poprzez strzępienia na górze głowy. Oczywiście w przypadku niektórych pań może to być strzał w dziesiątkę, jednak należy pamiętać, że nie do każdej osoby taka fryzura będzie pasować. Niektóre panie wybierając taką perukę mogą sobie niezamierzenie dodać kilku lat.
  4. Nie ograniczaj się do krótkich włosów. Przeglądając oferty części sklepów można zauważyć, że w kategorii peruk dla seniorów znajdują się głównie krótkie fryzury. Jednak pamiętaj, że wiek wcale nie definiuje Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli wiesz, że znacznie lepiej będziesz się czuła w długich włosach to nie bój się poprosić o taką perukę. Pamiętaj, że to Ty masz się czuć dobrze, a odpowiednio zadbane długie włosy mogą wyglądać zachwycająco nawet u starszych pań.
  5. Dobierz odpowiedni kolor – nie ograniczaj się do odcieni siwizny. Teraz możesz sobie pozwolić na więcej szaleństwa. Oczywiście musisz przy tym pamiętać o tym, że nie każdy kolor będzie pasował do każdego typu urody. Określ swój typ i dobierz odcień, który podkreśli Twoje rysy.

peruki dla seniora (2)

Jaką perukę wybrać?

Jak już wiesz, czym powinnaś się kierować przy wyborze odpowiedniej peruki, powinnaś również poznać najpopularniejsze warianty. Obecnie sklepy oferują trzy typy peruk – naturalne, syntetyczne oraz mieszane. Które będą najlepsze? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Poniżej dowiesz się, czym charakteryzuje się każda z nich.

Peruki naturalne

Produkt zdecydowanie najwyższej jakości. Są w całości wykonane z włosów naturalnych, tych najlepszych słowiańskich, dziewiczych. Mogą być użytkowane przez najdłuższy czas, a swoim wyglądem nie odróżniają się od naturalnych włosów wyrastających bezpośrednio z głowy. Są polecane szczególnie dla tych osób, którym zależy na możliwie jak najbardziej naturalnym efekcie, w tym osób, które utraciły swoje własne włosy w wyniku schorzeń lub urazów.

Peruki syntetyczne

Tego typu peruki są wykonane z włosów syntetycznych, co przekłada się na znacznie niższą cenę. Dodatkowo, z uwagi na zastosowanie sztucznych włosów dają znacznie więcej możliwości w kwestii kolorów i stylizacji. Obecnie peruki syntetyczne są wykonywane z włókna imitującego włos ludzki.

Peruki mieszane

To połączenie obu powyższych wariantów. Tego typu peruki w połowie wykonane są z włosów naturalnych, a w połowie z włókien syntetycznych. To sprawia, że gwarantują bardzo naturalny efekt, a przy tym są tańsze niż te wykonane w całości z włosów naturalnych.

Decydując się na wybór odpowiedniej peruki powinnaś się kierować przede wszystkim zamierzonym efektem. Jeśli ogranicza Cię budżet zdecyduj się na perukę mieszaną. Z kolei, gdy zależy Ci na maksymalnie naturalnym efekcie, postaw na peruki z włosów naturalnych.

peruki dla seniora (1)

Znajdź sprawdzony sklep!

Kluczem do znalezienia idealnej peruki jest wybranie właściwego sklepu, który zapewni Ci dostęp do naprawdę obszernego asortymentu, a przy tym zagwarantuje Ci pełne wsparcie przy wyborze właściwej peruki. To wszystko znajdziesz w sklepie internetowym hairly.pl. Tylko tam będziesz miała dostęp do naprawdę obszernej bazy produktowej, która pozwoli Ci dobrać zarówno kolor, jak i fryzurę odpowiadającą Twoim potrzebom.

Nie ograniczaj się do krótkich siwych włosów. Nie musisz już godzić się ze skutkami upływu czasu w postaci pojawiających się siwych włosów i postępujących przerzedzeń włosów. Postaw na sprawdzone rozwiązanie, jakim są peruki. Wybierając te z włosów naturalnych będziesz mogła czuć się tak, jakby to były Twoje naturalne włosy. Skorzystaj z możliwości, jakie dają dzisiejsze czasy i na nowo odzyskaj pewność siebie. Nie musisz rezygnować z aktywności. Pamiętaj, że nie musisz się ograniczać do produktów oferowanych przez niektóre sklepy – peruki dla seniorów wcale nie muszą być nudne i dedykowane wyłącznie dla starszych pań. Twój wiek zależy od tego, na jaki się czujesz. Pozwól sobie to wyrazić dobierając fryzurę idealnie dopasowaną do swojego typu urody, a zdziwisz się, jak zobaczysz efekt.