Włosy stanowią jeden z ważniejszych atrybutów kobiecości. Zdrowe i lśniące dodają pewności siebie oraz sprawiają, że czujemy się pięknie. Jednak nie każda z nas ma to szczęście, by móc cieszyć się idealną fryzurą. Zła dieta, stres oraz czynniki genetyczne mogą powodować nadmierne wypadanie włosów i przyczyniać się do utraty ich blasku. Włosy stają się szorstkie i matowe, a nadmierne przerzedzenia fatalnie wpływają na samoocenę. Na szczęście można w prosty sposób uporać się z tym problemem stawiając na peruki z włosów naturalnych.

Peruki naturalne cieszą się coraz większą popularnością. Sięgają po nie już nie tylko te osoby, które w wyniku choroby lub inwazyjnego leczenia utraciły własne włosy, ale również te panie, które chcą w prosty sposób zmienić swój wizerunek. Możliwość doboru różnorodnych długości i kolorów sprawia, że każda kobieta bez trudu znajdzie perukę idealną dla siebie.

Jednak wiele pań narzeka na wysokie ceny peruk z włosów naturalnych. Dlaczego za te produkty trzeba tak dużo zapłacić i czy peruki te są warte swojej ceny? Zapraszamy do lektury.

dlaczego peruki naturalne sa drogie (1)

Ile kosztują peruki naturalne?

Ceny peruk naturalnych są bardzo różnorodne i zależą od wielu czynników. Peruki najwyższej jakości, do których produkcji wykorzystano najwyższej jakości włosy dziewicze mogą kosztować nawet do kilku tysięcy złotych. Oczywiście można znaleźć również inne, wysokiej klasy produkty, których cena będzie dla nas bardziej przystępna.

Ceny peruk z włosów naturalnych uzależnione są od kilku czynników:

  • długości i gęstość pasm,
  • koloru,
  • pochodzenia włosów,
  • typu zastosowanego czepka.

Dodatkowo na cenę peruki składa się szereg innych czynników, takich jak miejsce produkcji, czy marża sklepu. Za najdroższe peruki uznawane są te wykonane z blond włosów, słowiańskich, dziewiczych. Ich cena jest znacznie wyższa, z uwagi na trudną dostępność włosów.

W zależności od indywidualnych preferencji szacuje się, że peruki naturalne kosztują od 2 000 zł do nawet 12 000 zł w przypadku zamówień indywidualnych, w których zastosowano długie pasma o rzadko spotykanych kolorach.

Dla polek najlepszym wyborem będą peruki z włosów słowiańskich bądź europejskich. W takich włosach łuski są naturalnie skierowane ku dołowi, a grubość i struktura włosów jest zbliżona do naszych włosów. To pozwala zachować maksymalną spójność z Twoją dotychczasową fryzurą, co z pewnością pozwoli Ci poczuć się w pełni komfortowo.

dlaczego peruki naturalne sa drogie (1) (1)

Rodzaje włosów w perukach naturalnych

Jeśli wskazane kwoty wydają Ci się zbyt wysokie, możesz się zdecydować na peruki naturalne, które wykorzystują włosy innego pochodzenia. Jednak musisz wiedzieć, czym charakteryzują się poszczególne typy włosów:

Włosy chińskie – są bardzo ciemne, proste i grube. Aby możliwe było uzyskanie jaśniejszych odcieni od blondów po ciemne brązy muszą być poddawane intensywnemu rozjaśnianiu, które osłabiają ich kondycję. Aby ukryć szkodliwe działanie zabiegów na pasma nakłada się silikon. Niestety takie działania niszczą włókna włosowe, przez co szybko zaczynają się kruszyć i łamać. Właśnie dlatego decydując się na włosy chińskie należy ograniczyć się do ciemnych kolorów. W ten sposób będziesz mogła dłużej cieszyć się z piękna swojej nowej fryzury.

Włosy indyjskie – podobnie jak chińskie również są czarne, grube i ciężkie, jednak wykazują się większą jędrnością. Dla uzyskania większej gamy kolorystycznej włosy indyjskie również muszą być poddawane intensywnemu rozjaśnianiu, dlatego również są pokrywane specjalnym silikonem. Aby uniknąć przyspieszonego niszczenia się włosów warto stosować dedykowane serum, które będzie dodatkowo zabezpieczać włosy.

Włosy europejskie – zwykle producenci skupują je z obszarów południowej Europy, tj. z Hiszpanii i Włoch. To sprawia, że włosy również są ciemne, jednak już nie tak grube i ciężkie. To sprawia, że rozjaśnianie nie powoduje aż tak rozległych uszkodzeń. Takie włosy lepiej pasują do urody polek, a przy tym są podatne na stylizację. Jeśli więc chcesz możliwie ograniczyć koszty zakupu peruki, powinnaś rozważyć właśnie ten wariant.

Włosy słowiańskie – zdecydowany numer jeden w naszej szerokości geograficznej. Te włosy naturalnie występują w jasnych odcieniach, dlatego nie muszą być poddawane inwazyjnym zabiegom dla uzyskania najlepszych efektów. Musisz jednak pamiętać, że jest to produkt premium, więc za perukę z włosów słowiańskich zapłacisz więcej niż za pozostałe warianty.

Jaki czepek wybrać?

Czepki stosowane w perukach istotnie wpływają na komfort noszenia peruki. Jeśli zależy Ci na tym, by czuć się w pełni komfortowo, a przy tym maksymalnie zamaskować występujące przerzedzenia, powinnaś zdecydować się na czepek mono, jednak musisz się wówczas liczyć ze znacznie wyższą ceną peruki. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by czuć się pewnie, to z pewnością będzie to najlepszy wybór.

Jeśli masz ograniczony budżet możesz się zdecydować na perukę z czepkiem lace front. Jest to tańsza wersja, ale wcale nie gorsza od peruki wykonanej na czepku mono top.

Dlaczego peruki z włosów naturalnych są tak drogie?

Cena peruk rządzi się typowymi prawami rynku, za produkt najwyższej jakości, a takim właśnie są peruki z włosów naturalnych, musimy zapłacić odpowiednio więcej. Sam koszt pozyskania włosów naturalnych jest wysoki, a trzeba przy tym pamiętać, że to nie jedyna składowa ceny peruki.

Dodatkowo dochodzą koszty stworzenia peruki. Włosy w większości peruk naturalnych są na całej długości czepka naszywane ręcznie. Brak możliwości zastąpienia pracy człowieka maszyną, również przekłada się na finalną cenę.

Jak widzisz, cena peruki z włosów naturalnych jest w pełni uzasadniona. Pasma nie mogą być wytworzone w sposób sztuczny, co znacząco zwiększa koszt przygotowania peruki. Również sama długość produkcji, która w przypadku szycia ręcznego znacząco się wydłuża, nie pozostaje bez znaczenia dla całościowej ceny. Znając podstawowe koszty z pewnością łatwiej będzie Ci przyjąć cenę jaką trzeba zapłacić za naturalną perukę.

Zakup peruki z włosów naturalnych nie jest koniecznością, jednak pozwala znacząco poprawić jakość życia. Z uwagi na stosunkowo wysoką cenę warto dobrze przemyśleć ten zakup i dobrać odpowiednią perukę, która sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na szczególne okazje. Jeśli zależy Ci na możliwie jak najlepszym efekcie, powinnaś zdecydować się na perukę z włosów słowiańskich lub europejskich. Już po pierwszym założeniu peruki zobaczysz, że zakupiona peruka była jedną z lepszych inwestycji.