Decydując się na zakup peruki wiele osób obawia się, czy uda im się uzyskać naturalny wygląd. Nic w tym dziwnego. Peruki, szczególnie dla osób, które utraciły własne włosy, pozwalają znacząco poprawić komfort życia. Stanowią swego rodzaju rozwiązanie terapeutyczne.

Czy istnieje zatem peruka, która pozwoli cieszyć się pięknymi włosami, bez efektu sztuczności zauważalnej już na pierwszy rzut oka? Na szczęście tak!

Wszystkie osoby, które stawiają przede wszystkim na jakość i naturalny efekt, powinny sięgnąć po perukę z monofilamentem.

Naturalne peruki najwyższej jakości

Głównym czynnikiem, który sprawia, że dana peruka będzie wyglądać naturalnie jest zastosowany czepek. Wysokiej jakości peruki syntetyczne oraz naturalne dla uzyskania najlepszego efektu wykorzystują monofilament.

czepek peruka monofilament

Co to jest monofilament?

Monofilament, inaczej mikroskóra umieszczana jest zwykle w przedniej części czepka, na wysokości przedziałka lub korony włosów, po to, by zapewnić maksymalnie naturalny efekt peruki. Pozwala na odtworzenie naturalnego kierunku wzrostu włosów. To sprawia, że na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z produktem klasy premium. Jej struktura do złudzenia przypomina skórę głowy, dając przy tym wrażenie naturalnie rosnących włosów.

Mikroskóra po raz pierwszy została wprowadzona pod koniec 1998 roku,. Ich głównym zadaniem było wsparcie osób chorych. Profesjonalna peruka z mikroskórą pozwalała na znaczną poprawę samopoczucia u osób, które w wyniku choroby, agresywnego leczenia bądź urazu straciły swoje naturalne włosy.

Naturalne peruki z mikroskórą – dlaczego warto?

Naturalny wygląd

Zdecydowaną przewagą peruk, których czepek wykorzystuje monofilament jest ich naturalny wygląd oraz możliwość układania włosów w dowolnym kierunku.

Umocowanie włosów na przezroczystej siatce sprawia, że między włosami widać skórę głowy. Zapobiega to sztucznemu efektowi, który tak bardzo niepokoi osoby stojące przed koniecznością zakupu peruki. Zastosowany monofilament sprawia, że na pierwszy rzut oka widać, jakby włosy wyrastały bezpośrednio ze skóry głowy.

Wygoda noszenia

Wykonana z delikatnej, poliestrowej bądź nylonowej siateczki mikroskóra jest niezwykle wygodna w noszeniu. Sprawdzi się również w przypadku osób, które mają wrażliwą skórę głowy i inne rozwiązania działały drażniąco. Co więcej, lekki materiał sprawia, że peruka jest bardzo przewiewna. Jest to istotne szczególnie latem, kiedy upały mogą znacząco obniżać komfort noszenia peruk tradycyjnych.

Możliwość dowolnej stylizacji

Wybierając perukę z monofilamentem nie musisz się obawiać monotonii. Zastosowane rozwiązania pozwalają na dowolne stylizowanie fryzur, bez obawy o powstanie nieestetycznych odkształceń. Możesz zaczesywać włosy w dowolnym kierunku. Pozwól sobie każdego dnia dopasować fryzurę do określonych okoliczności życia codziennego.

zblizenie peruka monofilament

Dobór peruki

Dobór odpowiedniej peruki jest niezwykle istotny, szczególnie w przypadku osób, które w wyniku choroby bądź urazu utraciły włosy naturalne. Odpowiednio dobrane peruki naturalne cechuje wartość terapeutyczna. Pozwalają znacząco podnieść komfort psychiczny użytkowniczki, dzięki czemu dodają siłę do walki z chorobą.

Jednak peruki mogą być z powodzeniem stosowane również przez te z pań, które po prostu chcą wprowadzić do swojego życia zmianę, która nie będzie wymagała drastycznych kroków.

Niezależnie od tego, do której grupy należysz, musisz wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, po to, by wybrana peruka spełniała Twoje oczekiwania.

Na co zwracać uwagę?

Rozwój branży perukarskiej sprawił, że obecnie mamy szeroki wybór różnorodnych peruk naturalnych i syntetycznych. Jak więc wybrać tę właściwą perukę, która pozwoli na nowo poczuć się pięknie?

Przy wyborze peruki należy się kierować następującymi kryteriami:

  • jakość wykonania – jest to niewątpliwy numer jeden. Wysokiej jakości peruka nie będzie się przesuwać na skórze głowy. Ponadto zapewni doskonały efekt. Włosy do złudzenia będą przypominały Twoje własne, dzięki czemu osoby postronne nie zorientują się, że nosisz perukę,
  • rodzaj czepka – jeśli zależy Ci w szczególności na tym, by Twoja peruka wyglądała naturalnie powinnaś wybrać tę, w której zastosowano monofilament. Dzięki temu zyskasz szerokie możliwości stylizacji, a włosy zastosowane w peruce będą wyglądały jak Twoje własne,
  • kolor – wybór właściwego koloru pozwala osiągnąć spektakularne rezultaty. Wybierz sklep, który gwarantuje duży wybór i ładne peruki. W ten sposób nie będziesz musiała się ograniczać do półśrodków. Będziesz mogła przebierać w różnorodnych wariantach tak długo, aż znajdziesz swój typ,
  • fryzura – idealnie dopasowana peruka pozwala zdziałać cuda. Potwierdzają to liczne rodzaje peruk dostępnych w ofercie renomowanych sklepów. Dobierz fryzurę, która najlepiej pasuje do kształtu twojej twarzy oraz własnego stylu.

Alternatywa dla peruk naturalnych

Peruki naturalne są zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem. Jeśli zależy Ci na ograniczeniu wydatków związanych z zakupem tej właściwej możesz postawić na tańszy wariant, który przy wyborze odpowiedniego źródła nie będzie znacząco odbiegał jakością wykonania.

Postaw na perukę syntetyczną

Peruka, w której wykorzystane są włosy syntetyczne jest znacznie tańszą opcją. Jednak decydując się na takie rozwiązanie wybierz sprawdzony sklep z perukami. Tylko profesjonalne salony posiadają w ofercie peruki syntetyczne na mikroskórze.

Tylko wybierając sprawdzone rozwiązania będziesz mogła uniknąć nieestetycznego efektu „kasku”, który z pewnością nie przyczyni się do poprawy Twojego samopoczucia. Nie ograniczaj się do kiepskich jakościowo produktów. Wybierając właściwy sklep będziesz mogła również przy niewielkim koszcie zakupić produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Gdzie kupić peruki?

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię peruka naturalna, czy z włókien syntetycznych, powinnaś postawić na sprawdzony sklep z perukami. W ten sposób będziesz miała pewność, że zakupiona przez Ciebie peruka posiada najwyższej jakości włosy (naturalne bądź syntetyczne) i wygodny czepek z mikroskórą.

Wybierając najlepszy sklep, który posiada w swojej ofercie liczne rodzaje peruk, zyskasz gwarancję doboru tej właściwej. Pamiętaj, że peruka musi pasować do Twojej urody i stylu życia, abyś nie czuła się ograniczona przez włosy.

Stawiając na najlepszy sklep możesz być pewna, że znajdziesz peruki oryginalne i w przystępnych cenach. Dzięki temu nie będziesz musiała się ograniczać do jednej peruki.

Szukając sklepu oferującego peruki w przystępnych cenach polecam zajrzeć TUTAJ.