Kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu własnych włosów często zastanawiają się, co mogą zrobić, aby możliwie jak najszybciej zyskać gęste włosy. Szczególnie wówczas, gdy w wyniku dolegliwości zdrowotnych obserwują u siebie wzmożone wypadanie włosów. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają szybko i skutecznie poprawić wygląd włosów, bez konieczności poddawania się ryzykownym zabiegom, bądź stosowania wątpliwej jakości suplementów diety.

Peruka – jak wygląda?

Profesjonalne peruki damskie dzielą się na dwie kategorie, te wykonane z włosów naturalnych oraz z włókien syntetycznych. Włosy przytwierdzone są do czepka, który następnie nakłada się na skórę głowy bądź odpowiednio przygotowane wcześniej włosy. Dzięki temu mogą być z powodzeniem stosowane również przez osoby, które całkowicie wyłysiały.

Peruki naturalne czy syntetyczne?

Decydując się na zakup peruki wiele kobiet zastanawia się, na jaki wariant powinny się zdecydować, perukę z włosów naturalnych czy może syntetyczną? Aby możliwe było dobranie peruki, która spełni wszystkie oczekiwania kobieta powinna kierować się swoimi preferencjami oraz stylem życia.

Peruki naturalne

Jeżeli przede wszystkim zależy Ci na osiągnięciu możliwie jak najbardziej naturalnego efektu, a przy tym oczekujesz produktu najwyższej jakości, powinnaś postawić na włosy naturalne. Jednak musisz się liczyć z tym wyższą ceną i koniecznością poświęcenia większej uwagi na układanie włosów.

Peruki syntetyczne

Jeśli z kolei jesteś osobą w ciągłym pędzie, która nie ma czasu dosłownie na nic, powinnaś poszukać dla siebie najlepszej peruki syntetycznej. Peruki damskie z włosów syntetycznych są od razu gotowe do założenia. Nie będziesz musiała spędzać nawet chwili na układanie włosów.

Zalety peruk

Główną zaletą peruk jest możliwość natychmiastowego ukrycia nawet najbardziej rozległych przerzedzeń naturalnych włosów. Co więcej, można sobie pozwolić na większe szaleństwo przy wyborze długości i kolorów, w tym jednego z ostatnich hitów, jakim jest ombre. Nie musisz się ograniczać, a przyznasz, że jest to naprawdę super.

Peruki nie musisz dopasowywać do naturalnych włosów. możesz pozwolić sobie na szaleństwo, tworząc nowy ekstrawagancki wizerunek w mniej niż pięć minut.

tupet clip in

Tupety clip in- dla kogo?

Tupety damskie, w przeciwieństwie do peruk, są propozycją dla tych Pań, które nie utraciły własnych włosów, a są jedynie niezadowolone z ich wyglądu, bądź zauważyły nadmierne wypadanie włosów. Tupety clip in pozwalają w prosty sposób zamaskować braki we włosach, dzięki czemu te staną się gęste.

Jednak musisz pamiętać, że aby możliwe było założenie dopinki, Twoje włosy naturalne muszą umożliwić założenie oraz późniejsze zamaskowanie łączeń. Jeśli masz krótkie włosy, lepiej sprawdzi się peruka, przynajmniej do czasu, aż Twoje włosy uzyskają wymaganą długość.

Jak dobrać odpowiedni tupet?

Wybierając tupety damskie należy zwrócić szczególną uwagę na to, by kolor, długość oraz struktura włosów była możliwie jak najbardziej zbliżona to naturalnych włosów kobiety. To sprawi, że tupet nie będzie się nieestetycznie odznaczał.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania tupetu. Wybieraj tylko takie tupety, o których wiesz, że są wykonane z najwyższej jakości włosów naturalnych bądź syntetycznych. Pamiętaj, że tylko w ten sposób będziesz mogła uzyskać naprawdę super efekt.

Dopinki dla zagęszczenia włosów

Warto zaznaczyć, że dopinki clip in to propozycja również dla tych Pań, które chcą, by ich włosy były po prostu gęstsze. Jeśli zależy Ci na tym, by podczas przyjęcia okolicznościowego zachwycić gości idealną fryzurą, rodem z Hollywood powinnaś zdecydować się na zakup tupetu.

Możliwość prostego założenia sprawia, że nie będziesz musiała spędzać długich godzin w salonie fryzjerskim. Wystarczy, że nauczysz się zakładania tupetów, by przy kolejnych próbach zauważyć, jakie to jest super rozwiązanie.

peruka przed po

Peruka czy tupet, co wybrać?

To czy powinnaś zdecydować się na zakup peruki, czy tupetu jest zależne przede wszystkim od kondycji Twoich włosów. Jeśli na skutek choroby bądź urazu wystąpiło rozległe łysienie, wówczas powinnaś postawić na perukę. Pozwoli ona całkowicie zamaskować przerzedzenie we włosach. Jeśli jednak twoje naturalne włosy są w stosunkowo dobrej kondycji, jednak zależy Ci na poprawie ich wyglądu, wówczas możesz postawić na tupet.

Peruka czy tupet – główne różnice

  • peruki są dedykowane dla osób, u których występują rozległe przerzedzenia włosów lub całkowicie pozbawionych naturalnych włosów, tupety sprawdzą się dla zamaskowania częściowych przerzedzeń lub zagęszczenia włosów,
  • peruki naszywane są na pełny czepek, tupety posiadają niewielki „czepek”, który doczepia się do włosów,
  • tupet musi być doskonale dopasowany do włosów naturalnych, peruka może stanowić ich całkowite przeciwieństwo,
  • peruki mogą być stosowane niezależnie od długości włosów naturalnych, przy tupetach konieczna jest odpowiednia długość włosów, która umożliwi mocowanie.

Jak widzisz istnieje sporo kluczowych różnić między perukami, a tupetami. Właśnie dlatego tak ważne jest, by przed dokonaniem zakupu wiedzieć, co będzie dla Ciebie najlepsze. Jeśli Twoje włosy są rzadkie i słabe, powinnaś postawić na perukę. Pozwoli ona poprawić wygląd Twojej fryzury bez dodatkowego obciążania włosów. Jeśli zaś Twoje włosy są w stosunkowo dobrej kondycji, jednak zaczęły pojawiać się pierwsze przerzedzenia, lub po prostu zależy Ci na tym, by były gęstsze, powinnaś postawić na tupet.

Gdzie kupić tupety clip in i peruki?

Niezależnie ode tego, na co się zdecydujesz, czy będą to dopinki włosów, czy naturalne peruki, powinnaś zawsze wybierać sprawdzony sklep. Tylko wybierając odpowiedni sklep będziesz mogła znaleźć peruki i tupety, do produkcji których użyto najwyższej jakości włosów.

Wybierając nasz sklep dostaniesz gwarancję najlepszej jakości peruk i tupetów, które sprawią, że będziesz mogła wybrać te, najbardziej dopasowane do Ciebie.

Skontaktuj się z nami

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka peruka sprawdzi się super, właśnie dla Ciebie lub który tupet powinnaś wybrać, zapraszamy do zakładki kontakt. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą Ci na wszystkie pytania, tak byś była pewna, że wybrałaś najlepsze produkty.