Problem łysienia jest zagadnieniem rozległym, które może mieć swoje podłoże w różnych obszarach życia, a szybkie zdiagnozowanie przyczyny pogłębiającej się utraty włosów nie zawsze jest możliwe. To rodzi rosnące frustracje, szczególnie wśród kobiet. Długie i zadbane włosy dodają pewności siebie i sprawiają, że czujemy się atrakcyjne. Od lat uznawane są za symbol kobiecości. To właśnie dlatego ich nadmierne wypadanie może zachwiać równowagę psychiczną oraz znacząco obniżyć samoocenę. Z kolei permanentny stres dodatkowo może skutkować wzmożonym wypadaniem włosów.

Warto przy tym pamiętać, że w walce z łysieniem nie trzeba posiłkować się drogimi zabiegami inwazyjnymi czy pochodzącymi z niepewnych źródeł suplementami diety, które w efekcie mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Na szczęście w takich sytuacjach z pomocą przychodzi peruka medyczna, uznawana przez wielu za swego rodzaju perukę do zadań specjalnych.

Peruki medyczne – czym się charakteryzują?

Peruki medyczne w odróżnieniu do tradycyjnych, dostępnych na rynku peruk i tupetów wyróżnia przede wszystkim konieczność spełnienia określonych norm. Jako produkt medyczny peruka ta musi posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty, które poświadczą, że jest produktem wykonanym z wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Zastosowanie do ich produkcji wyłącznie sprawdzonych elementów pozwala zapobiec różnego rodzaju alergiom, otarciom czy odparzeniom.

Peruki medyczne są produktami najwyższej jakości. Wszystko po to by wzmocnić w kobiecie poczucie własnej wartości. Zastosowane w nich czepki medyczne posiadają u szczytu specjalną warstwę „mono”, do której następnie w procesie ręcznym naszywane są pasma naturalne bądź syntetyczne. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania produkty te do złudzenia przypominają włosy naturalne.

Jest to szczególnie istotne, ponieważ peruki medyczne w zamyśle mają niejako zastępować naturalne włosy, tym samym muszą umożliwiać ich codzienne, bezpieczne noszenie nawet do 12 godzin. Aby to było możliwe muszą gwarantować odpowiednie przepuszczanie powietrza. W przypadku peruk medycznych nie ma miejsca na niskiej jakości alternatywy. Odpowiednio dobrana peruka może mieć niezwykle istotny wpływa na procesy rekonwalescencji. Przyczyniając się do poprawy kondycji psychicznej oraz wzrostu samopoczucia przywraca chęć do walki z chorobą.

Kiedy warto sięgnąć po peruki medyczne?

Peruki medyczne dedykowane są dla tych pań, które zmagając się z chorobą bądź rozległym urazem utraciły własne włosy. W takich sytuacjach nie sprawdzą się tupety czy doczepiane pasma, które wymagają odpowiedniej podstawy, do której następnie będą przymocowane. Konieczne jest zastosowanie rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie całkowite zamaskowanie łysych obszarów bez konieczności posiłkowania się naturalnymi pasmami.

Najczęściej peruki medyczne są polecane dla osób, które utraciły włosy naturalne w przebiegu takich chorób i schorzeń jak:

  • łysienie plackowate,
  • łysienie androgenowe,
  • rozległe urazy i oparzenia skóry głowy,
  • łysienie w wyniku chemioterapii bądź radioterapii,
  • łysienie na tle nerwowym,
  • w przypadku trichotillomanii.

Choć peruki nie są w stanie całkowicie zastąpić naturalnych włosów, to pozwalają na nowo poczuć się super we własnym ciele. Szeroki wachlarz peruk, zarówno tych naturalnych jak i syntetycznych sprawia, że każda kobieta znajdzie idealną dla siebie.

Peruki medyczne z włosów naturalnych czy syntetycznych?

Decyzja o tym czy lepszy będzie zakup peruki z włosów naturalnych czy syntetycznych uzależniona jest w głównej mierze od budżetu jakim dysponujemy. Obecnie zarówno peruki syntetyczne jak i naturalne cechuje doskonała jakość wykonania. Jednak przed podjęciem decyzji o wyborze peruki warto bliżej zapoznać się z głównymi cechami obu typów.

Peruki syntetyczne

Peruki wykonane z włosów syntetycznych są produktami najtańszymi. Z uwagi na zastosowanie materiałów syntetycznych gwarantują szeroki wybór długości, kolorów oraz fryzur.

Ich głównym minusem jest zdecydowanie niższa trwałość. Z uwagi na zastosowanie sztucznych materiałów poddawane nieodpowiedniej pielęgnacji mogą plątać się i mechacić, co znacząco obniża walory użytkowe. Co więcej z uwagi na zastosowane materiały peruki te nie mogą być poddawane stylizacji. Działanie wysokiej temperatury może sprawić, że włókna syntetyczne zaczną się topić, przez co perukę trzeba będzie wyrzucić.

Super rozwiązaniem może się okazać wybór peruk w równych kolorach i fryzurach. Takie rozwiązanie pozwoli kobiecie w tym trudnym okresie walki z chorobą wnieść do życia odrobiny szaleństwa.

Peruki naturalne

Peruki medyczne wykonane z włosów naturalnych to super wybór dla tych z pań, które na pierwszym miejscu stawiają jakość. Zastosowanie naturalnych pasemek istotnie wpływa na wzrost ceny peruki, jednak ta swą trwałością odwdzięczy się z nawiązką. Peruki wykonane z włosów naturalnych nie mają tendencji do plątania się czy mechacenia. Odpowiednio pielęgnowane będą się super nosić, gwarantując niesamowity komfort użytkowania.

Naturalne peruki medyczne nie tylko do złudzenia przypominają naturalne pasma, ale przede wszystkim są podatne na stylizację. Dzięki temu panie decydujące się na ich zakup mogą poczuć się tak, jakby odzyskały własne włosy. Jest to super inwestycja, która z pewnością zwróci się w postaci znacznie lepszego samopoczucia.

Peruki medyczne – jaką fryzurę wybrać?

Rosnąca popularność peruk sprawia, że obecnie kobiety mogą bez przeszkód przebierać w poszukiwaniu peruki idealnej. Decydując się na zakup peruki medycznej należy pamiętać, by w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Gdy ta okaże się satysfakcjonująca, wówczas możemy przejść do doboru odpowiedniej fryzury.

Część kobiet czuje się najlepiej decydując się na zakup peruki, która niemal do złudzenia przypomina ich naturalne włosy, inne zaś wolą „skorzystać” z okazji i wybrać taką fryzurę, na którą wcześniej nigdy by się nie zdecydowały. W tej kwestii my nie stawiamy szczególnych wytycznych. Nasz sklep kieruje się zasadą, że to kobieta ma się czuć dobrze, dlatego nasi specjaliści dają nieograniczoną możliwość mierzenia peruk tak, by zakup był w stu procentach satysfakcjonujący.

Peruki medyczne – jak dopasować?

Profesjonalny sklep powinien zagwarantować możliwość przymierzenia co najmniej kilku różnych modeli peruk, tak by możliwe było jak najdokładniejsze dopasowanie produktu do skóry głowy. Profesjonalna obsługa w naszym sklepie oferuje kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Aby odpowiednio dopasować perukę do potrzeb klientki personel w pierwszej kolejności przeprowadza szczegółowy wywiad, który ma na celu zawężenie poszukiwań, tak by nie było konieczne mierzenie peruk, których z pewnością pani nie zdecyduje się wybrać.

Odpowiednio dobrana peruka powinna być dopasowana nie tylko do obwodu naszej głowy, ale przede wszystkim do urody klientki, oprawy oczu, kształtu jej twarzy, a nawet charakteru.

Nasz sklep posiada różnorodne warianty, które sprawią, że wybór właściwej peruki będzie nie tylko prosty, ale i przyjemny.

Czy peruka medyczna pomoże na nowo zaakceptować siebie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Odpowiednio dobrana z pewnością poprawi jakość życia kobiety, która w wyniku choroby bądź innych schorzeń utraciła włosy, jednak nie da się w sposób jednoznaczny stwierdzić, że z całą pewnością pomogą się pozbierać. Na to zagadnienie należy patrzeć w wymiarze wielopłaszczyznowym. Choroba, a następnie pogłębiające się łysienie mogą odcisnąć piętno na psychice kobiety. Wówczas pojawić się może depresja, która nieleczona może stanowić nawet bezpośrednie zagrożenie dla życia.

Aby w pełni odpowiedzialnie podejść do tego niewątpliwie trudnego zagadnienia nasz sklep zatrudnia wyłącznie profesjonalistów. Zależy nam na tym, by wesprzeć kobiety w tym trudnym dla nich czasie. Właśnie dlatego nasz sklep stale dba o zapewnienie bogactwa wyboru, w różnorodnych poziomach cenowych. Wiemy jak działają refundacje dlatego chcemy wyjść na przeciw potrzebom naszych klientek.

Dla tych z pań, u których łysienie wywołało lęk przed wychodzeniem z domu uruchomiliśmy sklep internetowy. Choć rozwiązanie to nie da możliwości przeprowadzenia bezpośredniej konsultacji to z pewnością wesprze panie w walce ze swoimi lękami. Jeśli jednak okaże się, że zamówiony produkt nie spełnia oczekiwań, jest nieodpowiednio dopasowany bądź najzwyczajniej w świecie fryzura okaże się niedopasowana, wówczas nasz sklep bez zbędnych formalności przyjmie zwrot.

Peruki medyczne – gdzie kupić?

Decydując się na zakup peruki medycznej warto wybrać sklep z długoletnim doświadczeniem. Należy pamiętać, że peruka medyczna ma za zadanie poprawić samopoczucie kobiety, dlatego ważne jest aby była idealnie dopasowana do skóry głowy, a także sprawiała, że kobieta na nowo poczuje się piękna. Wybór odpowiedniej fryzury jest kluczowy dla poprawy samopoczucia, które w istotnym stopniu wpływa na rekonwalescencję, wspierając organizm w walce z chorobą.

W naszym sklepie posiadamy szeroki wybór peruk. Oferowane przez nas produkty wykonane są z najwyższej jakości włosów syntetycznych lub naturalnych, po to by każda z pań mogła znaleźć coś w czym będzie się czuć doskonale. Oferowane przez nas produkty cechuje wysoka jakość i długa żywotność, dzięki czemu raz zainwestowane pieniądze na długo pozwolą ci się cieszyć z nowych włosów.

Odwiedzając nasz sklep zyskasz kompleksowe wsparcie profesjonalnych doradców, którzy nie tylko zaprezentują dostępne produkty, ale przede wszystkim zaproponują te rozwiązania, dzięki którym znów poczujesz się super kobieco.