Jednym z pierwszych wyborów, przed jakim staje przyszła posiadaczka peruki, jest wybór rodzaju włosów. Na rynku dostępne są peruki z pasm naturalnych, syntetycznych oraz modele mieszane, posiadające oba typy. Każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne, które będą odpowiadać konkretnym wymaganiom ze strony klientek. Co trzeba wiedzieć o perukach naturalnych i syntetycznych? Czym tak właściwie się różnią? Już wszystko wyjaśniamy! 

 

Peruki naturalne – charakterystyka 

Peruki z włosów naturalnych, tak jak wskazuje nazwa, powstają przy wykorzystaniu ludzkich włosów. Ich pierwotne posiadaczki dbały o ich nienaganną kondycję, aby mogły zostać wykorzystane wtórnie przy produkcji peruk. Włosy naturalną są pozyskiwane z różnych stron świata. Najdroższe, cechujące się szczególnie wysoką jakością, są włosy słowiańskie. Najczęściej nie poddaje się ich procesowi farbowania, dlatego nazywa się je także włosami dziewiczymi. Pasma są lekkie i podatne na stylizowanie. Podobną fakturę i wygląd mają włosy europejskie. Często uważa się je za ekonomiczną alternatywę dla pasm dziewiczych. W perukach wykorzystywane są także włosy pochodzenia indyjskiego, chińskiego i brazylijskiego. Każdy typ różni się podatnością na układanie, ma inną fakturę w dotyku. 

 

Peruki z włosów naturalnych można poddawać zabiegom farbowania i tonowania. Są odporne na stylizację przy użyciu wysokiej temperatury. Nie wymagają specjalnych kosmetyków do pielęgnacji. Do ich mycia nadają się szampony do włosów suchych i zniszczonych. Przy regularnej pielęgnacji i prawidłowym przechowywaniu peruki naturalne mogą posłużyć w niezmiennym tanie nawet do kilku lat. 

 

Peruka syntetyczna – charakterystyka

Peruki syntetyczne są tworzone przy użyciu włosów syntetycznych. Ich struktura w dotyku oraz wygląd bardzo przypominają naturalne pasma. Cena peruk syntetycznych jest znacznie niższa niż koszt peruk naturalnych. Stoi za tym krótsza żywotność i nieco niższa jakość. Peruki syntetyczne są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych – od stonowanych do wyrazistych barw. Współcześnie produkowane peruki ze sztucznych włókien są podatne na stylizację przy użyciu ciepła. W opisie konkretnego produktu zawsze powinna znajdować się informacja, o maksymalnej temperaturze, jaką można użyć. Peruki syntetyczne do mycia wymagają używania specjalnie przeznaczonych produktów. Kosmetyki do ich pielęgnacji można znaleźć w asortymencie wielu sklepów z perukami. Peruki z włosów syntetycznych nie nadają się do farbowania, ponieważ sztuczne włókno nie wchłonie barwnika. 

 

Czym różnią się peruki naturalne i syntetyczne?

Peruki naturalne i syntetyczne różnią się w wyglądzie, dotyku, sposobie pielęgnacji i paru innych kwestiach. Nie każdy z rodzajów może nam podpasować, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z podstawowymi różnicami między nimi. Od tego, jakie mamy preferencje i założenia, zależy, która z peruk lepiej spełni nasze oczekiwania i stanie się naszą ulubioną. 

 

Jedną z podstawowych różnic między peruką naturalną a syntetyczną jest żywotność. Modele z włosów naturalnych mogą służyć nam nawet do 4 lat, kiedy naturalne zazwyczaj do około roku. Peruki naturalne często posiadają czepki z elementami mikroskóry, które zapewniają większy komfort podczas noszenia. Wpływa to także na łatwiejsze zmienianie przedziałka. Oba rodzaje peruk wymagają innych produktów do pielęgnacji. Włosy naturalne można farbować i tonować, dzięki czemu możemy całkowicie zmienić wygląd peruki. 

 

Kiedy wybrać perukę naturalną?

Peruki z włosów naturalnych to produkty premium. Nie są tanie, jednak w zamian za to otrzymujemy najwyższą jakość wykonania i długą żywotność. W perukach naturalnych widoczna jest szczególna dbałość o najmniejsze detale. Na zakup peruki z włosów ludzkich warto się zdecydować, kiedy stawiamy na wysoką jakość. Dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadają własnych włosów, jest to najlepszy wybór. Peruka naturalna zapewnia realistycznie wyglądającą fryzurę. Dostępne modele odpowiadają najnowszym trendom fryzjerskim. Czepki w perukach naturalnych posiadają wewnątrz skrawki z mikroskóry, co wpływa na komfort podczas codziennego noszenia. Na rodzaj czepków szczególną uwagę powinny zwrócić osoby, których skóra głowy ma tendencję do otarć i podrażnień. Przy problemie łysienia zależy nam na peruce która, chociaż w małym stopniu zastąpi nam prawdziwe włosy. Wybierając perukę z włosów naturalnych, mamy pewność, że fryzura jest nie do odróżnienia od tej własnej. 

 

Peruka syntetyczna – dla kogo?

Peruki syntetyczne to idealny wybór dla osób, którym zależy na natychmiastowej i efektownej zmianie wyglądu. Stosunkowo niska cena pozwala na posiadanie w swojej szafie nawet kilku egzemplarzy, które możemy wykorzystywać na wyjątkowe okazje. Zamawiając perukę z włosów syntetycznych, możemy liczyć się z szybką realizacją zamówienia. Peruka syntetyczna sprawdzi się w przypadkach, kiedy posiadamy własne włosy, ale mamy ochotę na nieinwazyjną zmianę. Peruki syntetyczne posiadają tradycyjne czepki, które noszone dzień w dzień mogłyby powodować uczucie dyskomfortu. Z tego powodu nie poleca się ich osobom borykającym się z łysieniem o podłożu chorobowym. Peruki syntetyczne są dostępne w wielu kolorach i różnych rodzajach cięć, co pozwala na znalezienie wymarzonej peruki na szczególną okazję. 

https://www.siepomaga.pl/hairly

 

Peruki naturalne i syntetyczne – podsumowanie

Peruki z włosów ludzkich oraz syntetycznych mają swoje wady i zalety. Każdy typ jest wart wypróbowania, jednak naturalne jest to, że nie zawsze oba zaspokoją nasze potrzeby. Przed zakupem peruki, dobrze zapoznać się z cechami obu rodzajów peruk, aby mieć większą pewność, że produkt spełni nasze oczekiwania. W asortymencie sklepu TaniePeruki znajdziesz peruki naturalne i syntetyczne najwyższej jakości. Każdy model jest wykonany z niezwykłą precyzją, w zgodzie z najnowszymi trendami fryzjerskimi. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnych konsultacji online w celu doradzenia modelu, a także rozwiania wszelkich wątpliwości. Na naszym blogu znajdziesz wiele innych, równie przydatnych artykułów!