Peruki to ciekawe rozwiązanie na szybką i efektowną zmianę wizerunku. Coraz więcej kobiet decyduje się na danie im szansy. Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z perukami, pierwsze doświadczenia z ich zakładaniem bywają problematyczne. Przedstawiamy rady, jak szybko i dokładnie nałożyć perukę, i wyjaśniamy, dlaczego nie ma w tym nic trudnego.

Zakładanie peruki – podstawowa baza wiedzy

Znaczna część współczesnych peruk jest wyposażona w paski do regulacji. Pozwala to na dokładne dopasowanie peruki do obwodu głowy i wyeliminowanie ryzyka przesuwania się. W przypadku peruk, które nie posiadają możliwości samodzielnego regulowania dobrze wybrać produkt jak najlepiej dopasowany. Zawsze można spróbować zamocować perukę przy użyciu kleju lub specjalnych taśm, które zapewnią peruce lepszą stabilność. Czepki peruk są wykonane z elastycznych materiałów, które dobrze przylegają do skóry głowy i jednocześnie nie powodują żadnego dyskomfortu podczas użytkowania.

Jak zakładać perukę – krok po kroku

Peruki naturalne

Peruki z naturalnych włosów są wyposażone najczęściej w czepek typu mono, czyli taki, do którego włosy są doszywane ręcznie, co pozwala na dowolne zmiany przedziałka i zapewnia najbardziej naturalny wygląd włosów. Materiał swobodnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu możemy nosić peruki przez cały dzień bez ryzyka podrażnienia skóry głowy. Zakładanie peruki z czepkiem mono wymaga wyregulowania paska do obwodu naszej głowy. Poprawnie założona peruka powinna dochodzić aż za potylicę, a następnie zostać dopasowana do przedniej linii naszej włosów. Ważne jest, aby czepek był dokładnie naciągnięty i przylegał do naszej głowy w każdym miejscu.

Peruki syntetyczne

Peruki syntetyczne z czepkami tradycyjnymi są zakładane dokładnie w taki sam sposób. Zawsze najważniejszą częścią jest wyregulowanie paska, a następnie ułożenie czepka krok po kroku, aby pokrył dokładnie całą głowę. Niektóre peruki syntetyczne i peruki naturalne są wyposażone dodatkowo we wsuwki umieszczone w tylnej części czepka. Jest to element dodatkowy, który może poprawić stabilność peruki, jednak nie jest konieczny. Peruki dla osób łysych są pozbawiane tego elementu, ponieważ są zbędne. Aby dobrze zakładać perukę, zazwyczaj nie potrzebujemy żadnych dodatkowych elementów. Taśmy czy klej są do rozważenia w przypadku osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia i chcą mieć pewność, że peruka wytrzyma intensywną sesję na siłowni czy całą noc na parkiecie.

Peruki z czepkiem front lace

Często słyszy się, że najgorzej jest zakładać peruki z czepkiem lace front. Ich nakładanie nie różni się w praktyce od nakładania pozostałych rodzai. Zakładając perukę z takim czepkiem, należy zadbać dodatkowo o przednią linię włosów. Peruka jest wyposażona w dodatkową siateczkę doczepioną do jej przodu. Są do niej przyszyte włosy, które w głąb są coraz gęstsze, aby stworzyć jak najbardziej naturalny efekt. Siateczkę należy przyciąć w taki sposób, aby pokrywała się z naszą naturalną linią włosów. Dobrze zrobić to ostrymi nożyczkami lub udać się do wykwalifikowanego stylisty peruk, który się tym zajmie. Kiedy założymy odpowiednio przygotowaną perukę, siateczkę należy przykleić specjalnym klejem, aby nie odstawała. Wtedy mamy pewność, że nasze drugie włosy będą wyglądać dobrze. Peruki lace front są nieco bardziej wymagające, jednak warto je zakładać, kiedy zależy nam na uzyskaniu naturalnej linii włosów na czole.

Tanieperuki.pl – wysokiej jakości peruki naturalne i syntetyczne

Sklep z perukami Tanieperuki.pl to jeden z liderów w branży perukarskiej. Oferowane naturalne i syntetyczne peruki są wykonane przez doświadczonych specjalistów. Sklep z perukami oferuje możliwość wykonania zamówienia indywidualnego z dowolnych włosów. Dodatkowo sklep z perukami to ogromna baza wiedzy. Na blogu firmowym znajdziesz wiele przydatnych artykułów na temat rodzajów peruk, ich pielęgnacji czy najnowszych trendach. Warto skorzystać także z darmowej wideo-konsultacji, podczas której możesz zadać nurtujące cię pytania. Wykwalifikowani konsultanci opowiedzą o rodzajach włosów, kiedy warto zdecydować się na naturalne peruki oraz w jakim modelu będziesz wyglądać najpiękniej. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak zakładać peruki i na pewno dasz im szansę!