Peruki naturalne są uważane za produkty najwyższej jakości. Charakteryzuje je duża trwałość, szczególna dbałość o wykonanie detali i pasma o nienagannej kondycji. Pod hasłem peruki naturalne kryje się jednak o wiele więcej – rodzaje czepków, pochodzenie włosów, dopasowanie do kondycji skóry głowy. Z myślą o naszych klientach przedstawiamy przewodnik, w którym szczegółowo wyjaśniamy wszystkie zagadnienia. Zapraszamy do lektury!
Pochodzenie włosów naturalnych
Włosy wykorzystywane w produktach Tanieperuki.pl zostały pozyskane od posiadaczek z różnych stron świata. Peruki naturalne w zależności od pochodzenia włosów charakteryzują się inną strukturą, kolorem pierwotnym i podatnością na stylizację.
Włosy dziewicze (virgin, słowiańskie)
Włosy dziewicze to najdroższe, ale zarazem najwyższej jakości pasma, wykorzystywane przy tworzeniu peruk naturalnych. Ich nazwa wywodzi się od tego, że nigdy nie były poddawane chemicznemu farbowaniu i są wykorzystywane w swojej surowej, świeżej formie. Włosy peruki są pozyskiwane od słowianek, których fryzury były w idealnej, zdrowej kondycji. Ich zaletą jest lekkość, subtelny połysk i łatwość rozczesywania. Regularna i odpowiedzialna pielęgnacja pozwala utrzymać świeży wygląd peruki nawet do 4 lat. Dostępne w sklepie peruki z naturalnych włosów dziewiczych występują w różnych odcieniach z gamy blondów i brązów. Niewielka waga zapewnia wysoki komfort podczas codziennego noszenia, dlatego są szczególnie polecane osobom zmagającym się z łysieniem i pacjentkom, które utraciły włosy w trakcie chemioterapii.
Włosy europejskie
Włosy pochodzenia europejskiego najczęściej są pozyskiwane od włoszek oraz hiszpanek. Przypominają nieco włosy słowiańskie, jednak ich cena jest niższa. Peruki z włosów naturalnych pozyskanych od europejek występują w surowym, ciemnobrązowym bądź czarnym kolorze, lub są rozjaśniane. Struktura włosa jest gładka i śliska, dzięki czemu są łatwe do rozczesania, oraz podatne na stylizację przy użyciu ciepła.
Włosy brazylijskie
Peruki z prawdziwych włosów brazylijskich występują najczęściej w postaci farbowanej, jednak coraz częściej dostępne są modele w naturalnym, czarnym kolorze. Struktura włosa jest gruba, mocna i elastyczna. Peruki naturalne wykonane z pasem brazylijskich występują w pasmach prostych, falowanych i kręconych. Ten typ jest wykorzystywany również w salonach fryzjerskich do przedłużania swoich własnych włosów.
Włosy chińskie
Chinki posiadają głęboko czarne włosy, a ich struktura, w przeciwieństwie do pozostałym rodzajów, jest prosta i sztywna. Naturalne peruki z chińskich włosów są poddawane intensywnym procesom rozjaśniania i farbowania. Po zabiegach aplikuje się na nie płynny silikon, który wygładza pasma i przywraca blask. Jakość takich peruk jest niższa i poleca się je jako peruki naturalne na specjalne wyjścia, gdyż codzienne użytkowanie wpłynie na szybkie zniszczenie produktu. Niektóre sklepy oferują peruki damskie z niefarbowanych, chińskich pasem, które przypadną do gustu zwolenniczkom prostych i ciemnych fryzur.
Włosy indyjski
Peruka z naturalnych włosów indyjskich to alternatywa dla pasem europejskich. Struktura indyjskiego włosa jest gruba i stosunkowo ciężka. Tak jak w przypadku włosów chińskich, ten rodzaj również jest poddawany wielu zabiegom chemicznym, co może wpływać na mechacenie i łamanie się włosa po dłuższym czasie użytkowania. Ich żywotność można przedłużyć, stosując regularnie sera silikonowe, aplikowane po umyciu. Hinduskie peruki naturalne często są lekko kręcone.
Rodzaje czepków w perukach naturalnych
Peruki naturalne dostępne w asortymencie sklepu Tanieperuki.pl posiadają różne rodzaje czepków, do którego ręcznie są przyszywane włosy. Typ zastosowanej bazy ma wpływ na układanie się fryzury i możliwość zmiany przedziałka. Różnią się metodą aplikacji i komfortem noszenia.
Mono top
Czepek mono top składa się z zazwyczaj beżowej siateczki, do której na czubku lub całości głowy jest przymocowana mikroskóra. To specjalny materiał, który został stworzony tak, aby jak najlepiej imitować ludzką skórę. Do ażurowej koronki każdy pojedynczy włos jest doszywany ręcznie, co tworzy efekt wyrastających z głowy włosów. Cielisty kolor siateczki płynnie zlewa się z naturalnym odcieniem skóry i tworzy ładnie wyglądającą przednią linię włosów. Stosowana mikroskóra do peruk naturalnych wpływa na komfort noszenia. Nie podrażnia nawet wrażliwiej skóry głowy, przez co jest szczególnie polecana dla osób borykających się z problemami dermatologicznymi i pacjentami po chemioterapii. Czepek jest wyposażony w paski umożliwiające dokładne dopasowanie go do obwodu naszej głowy. Do takich peruk często wykorzystuje się remy, czyli włosy, których naturalny kierunek łuski został zachowany, co wpływa na gładkość fryzury. Ze względu na wygodę użytkowania peruka z prawdziwych włosów z mono topem zalicza się do najdroższych.
Czepek typu front lace
Front lace to baza peruk naturalnych wykonana na tak zwanych czepkach całościowych. Są one wykonane z beżowej siateczki, której część wychodzi ponad przednią linię peruki. Nadmiar tiulu należy samodzielnie przyciąć, aby koronka utworzyła jak najbardziej naturalny efekt przejścia pomiędzy czołem a wyrastającymi włoskami. Włosy na początku peruki są rzadsze i krótsze, a gęstnieją i zyskują na długości, idąc wgłąb, aby uzyskać efekt tzw. baby hair, czyli nowo wyrośniętych włosów. Peruka naturalna z czepkiem front lace może być aplikowana na kilka sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest nałożenie jej i dostosowanie do kształtu głowy przy pomocy umiejscowionych wewnątrz tasiemek. Perukę można aplikować także z pomocą specjalnego kleju lub taśmy mocującej do peruk, co zapewnia większą stabilność. Ze wszystkich rodzajów czepków, front lace to model, który pozwala na uzyskanie najbardziej naturalnej linii włosów, które docenią osoby łysiejące. Warto jednak wziąć pod uwagę, że otrzymanie takiego efektu wymaga wprawy i cierpliwości.
Czepek tradycyjny
Najbardziej popularne peruki naturalne, których cena jest najniższa, są tworzone na bazie czepku tradycyjnego. Siateczka jest elastyczna i wykonywana maszynowo w taki sposób, aby jak najlepiej odwzorować sposób, w jaki wyrastają z głowy pojedyncze włosy. Minusem czepka tradycyjnego jest mało naturalna linia tworząca przejście między naszym czołem a włosami peruki. W takim wypadku warto zdecydować się na model z grzywką lub dorobić ją samodzielnie. Czepek umożliwia samodzielną regulację rozmiaru do obwodu naszej głowy. Niektóre naturalne peruki tego typu posiadają dodatkowo spinki lub grzebyki mocowane wewnątrz, aby peruka przylegała lepiej do skóry.
Pielęgnacja i przechowywanie peruk naturalnych
Aby peruki naturalne posłużyły nam jak najdłużej w nienagannym stanie, należy zadbać o ich prawidłową pielęgnację i sposób przechowywania. Naturalne peruki powinno myć się co najmniej raz na dwa tygodnie. Częstotliwość czyszczenia jest uzależniona od tego, jak często ją nosimy. Czepki peruk mają bezpośredni kontakt z naszą skórą głowy, która produkuje naturalny łój i pot, dlatego tak ważne jest pamiętanie o kwestiach higienicznych. Do mycia peruk naturalnych nie są konieczne specjalistyczne kosmetyki. Szampon i maska do włosów suchych i zniszczonych skutecznie usuną wszelkie zanieczyszczenia i odżywią strukturę włosa.
Jak myć perukę naturalną?
Przed przystąpieniem do czyszczenia, perukę należy dokładnie rozczesać. Najlepiej sprawdzi się do tego grzebień o szerokim rozstawie zębów.Podczas mycia perukę naturalną możemy zmoczyć pod bieżącą, letnią wodą lub w misce. Szampon aplikujemy od czubka głowy ku dołowi, a następnie dokładnie ugniatamy wszystkie pasma. Nie należy pocierać peruki ani czesać jej na mokro. Po odgnieceniu mokrych włosów ręcznikiem, perukę odkładamy lub wieszamy na specjalny wieszak i czekamy aż wyschnie sama w temperaturze pokojowej. Po dokładnym wyschnięciu możemy ją ponownie rozczesać i przejść do ewentualnej stylizacji.
Odpowiedni sposób przechowywania
Pierwszym krokiem do odłożenia peruki do szafy jest jej dokładne umycie. Peruki naturalne należy przechowywać w pomieszczeniach bez dostępu wilgoci. Najlepiej sprawdzi się do tego pudełko lub materiałowy worek. Peruka powinna leżeć w taki sposób, aby inne przedmioty jej nie ściskały i nie przygniatały. Nierozważne umieszczenie produktu na stosie innych rzeczy może skutkować powstaniem nieładnych odgnieceń lub całkowitym odkształceniem peruki, które może być trudne do uratowania. Prawidłowo przechowana peruka po wyciągnięciu powinna być gotowa do nałożenia.
Gdzie kupić perukę z włosów naturalnych?
Wraz z dynamicznym rozwojem rynku perukarskiego powstaje coraz więcej salonów oferujących w sprzedaży różne rodzaje peruk naturalnych. Przed dokonaniem zakupu, warto poczytać opinie na temat danego salonu, aby mieć gwarancję, że jakość otrzymanego produktu nas nie zawiedzie. Wiele sklepów stacjonarnych w swoim asortymencie ma ograniczoną liczbę towarów, które mogą nie spełnić naszych oczekiwań. Na stronie Tanieperuki.pl znajdziesz mnóstwo modeli peruk z włosów naturalnych o najwyższej jakości. Oferta cały czas się poszerza, oferując coraz to nowe produkty w zgodzie z najnowszymi trendami w danym sezonie.
Nasz sklep oferuje usługę darmowych widekonsultacji, z których warto skorzystać w razie jakichkolwiek pytań. Sztab specjalistów z wieloletnim doświadczeniem odpowie na twoje pytania odnośnie peruk, wyjaśni wszelkie wątpliwości i doradzi w doborze produktu. Sklep umożliwia dokonanie darmowego zwrotu do 14 dni, dzięki czemu możesz przymierzyć kilka modeli peruk w zaciszu domowym i wybrać tę, która w pełni spełnia twoje oczekiwania. Jeśli w naszym asortymencie nie znalazłaś idealnego produktu, wykonamy dla ciebie zamówienie indywidualne. Stwórz swoją wizję peruki, wykonaj dokładnych pomiarów i skontaktuj się z nami. Nasz sklep na pierwszym miejscu dba o komfort naszych klientek i zrobimy wszystko, abyś dzięki nam znalazła wymarzoną perukę, w której poczujesz się pięknie, a twoja pewność siebie wzrośnie!