Decydując się na zakup peruki syntetycznej, kobiety często zastanawiają się, czy poradzą sobie z odpowiednią stylizacją. W końcu włosy syntetyczne zastosowane w perukach premium, choć do złudzenia przypominają te naturalne, to w rzeczywistości wymagają zupełnie innego podejścia. Musisz przy tym wiedzieć, że układanie peruki będzie wymagało od Ciebie odrobiny wprawy i stosowania się do określonych zaleceń. Wiedząc, jak właściwie układać i pielęgnować perukę syntetyczną możesz zyskać nie tylko zachwycającą fryzurę, ale dodatkowo znacząco wydłużyć żywotność swojej ulubionej peruki.

Czy peruki syntetyczne można stylizować?

To czy dana peruka syntetyczna może być poddawana stylizacji uzależnione jest głównie od jej jakości. Peruki syntetyczne z najniższej półki często wykorzystują najsłabsze włókna syntetyczne, które w wyniku stylizacji mogą ulec całkowitemu zniszczeniu.

Jeśli więc zależy Ci na możliwości dowolnej modyfikacji fryzury, powinnaś postawić na perukę premium. Zastosowanie najwyższej jakości włosów syntetycznych sprawia, że peruki te można dowolnie stylizować, również przy wykorzystaniu wysokich temperatur.

Aby mieć pewność, czy dana peruka może być stylizowana, zapoznaj się ze szczegółowymi zaleceniami. W ten sposób uzyskasz pewność, że peruka, którą posiadasz nie zniszczy się podczas próby zmiany fryzury.

jak ukladac peruke syntety tp (1)

Układanie włosów w perukach syntetycznych

Wybierając najwyższej jakości peruki syntetyczne możesz wykonywać różnorodne upięcia, zarówno wysokie, jak i niskie. To na jakie się zdecydujesz, jest uzależnione wyłącznie od Twoich preferencji. Niezależnie od tego, jaką fryzurę wybierzesz, odpowiednia peruka przez cały czas pozostanie na swoim miejscu.

Każdorazowo, przed przystąpieniem do stylizacji peruki zadbaj o to, by włosy były dokładnie rozczesane. Działanie to nie tylko znacząco ułatwi Twoją pracę ale dodatkowo zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom włosów syntetycznych.

Ponadto, stosując różnorodne preparaty do stylizacji włosów pamiętaj, by po zdjęciu peruki dokładnie ją wyprać, w celu usunięcia resztek kosmetyków. W ten sposób unikniesz gromadzenia się brudu, a także znacząco wydłużysz żywotność peruki.

Jak układać niskie upięcia?

Jeśli jesteś miłośniczką niskich upięć, to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Peruki syntetyczne, również te słabsze jakościowo, doskonale sprawdzą się w tego typu uczesaniach.

Każdorazowo, przed rozpoczęciem układania włosów, dokładnie rozczesz pasma, tak by pozbyć się ewentualnych kołtunów. Następnie, umieszczając perukę na odpowiednim stojaku możesz przystąpić do układania włosów. Jeśli jesteś w tej dziedzinie laikiem, to polecamy układanie włosów palcami. W ten sposób będziesz czuła większą pewność ruchów.

Aby przygotować niskie upięcie zbierz włosy na wysokości karku, a następnie upnij je, wykorzystując spinki bądź inne akcesoria, które umożliwią Ci osiągnięcie zamierzonego efektu. Daj się porwać fantazji, jednak pamiętaj przy tym, że uzyskany efekt jest zależny od tego, jaką perukę posiadasz. Inaczej będą się prezentowały upięcia z włosów kręconych, a inaczej z prostych.

jak ukladac peruke syntety tp (2)

Jak układać wysokie upięcia?

Panie, które preferują wysokie upięcia powinny zdecydować się na zakup peruki naturalnej bądź syntetycznej, jednak wyłącznie najwyższej jakości. Tylko taka peruka umożliwi wykonanie wysokich upięć bez obaw o nieestetyczne podwijanie się czepka.

Chcąc wykonać wysokie upięcie peruki syntetycznej niskiej jakości możesz doprowadzić do zdeformowania włókien włosowych, a ponadto uzyskany efekt nie będzie satysfakcjonujący. Fryzura będzie wyglądała sztucznie i już na pierwszy rzut oka będzie widoczne, że nosisz perukę.

Aby mieć pewność, że dana peruka nadaje się do wykonania wysokich upięć zasięgnij porady specjalisty, który określi, czy dana peruka sprosta Twoim wymaganiom.

Jeśli jesteś pewna, że posiadasz perukę syntetyczną najwyższej jakości, możesz przystąpić do jej układania. W tym celu również wykorzystaj zdolności własnych rąk. Po umieszczeniu peruki na odpowiednim stojaku, zbierz włosy od samej nasady czoła, a następnie twórz wymyślne upięcia, posiłkując się spinkami i wsuwkami.

Nie zapomnij o pielęgnacji!

Chcąc na dłużej zachować doskonały wygląd swojej peruki, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Tylko w ten sposób będziesz mogła na długo cieszyć się doskonałą kondycją włosów. Wybierając odpowiednie preparaty, dedykowane do peruk syntetycznych możesz w prosty sposób zadbać o odpowiednią pielęgnację.

W razie potrzeby myj swoją perukę, w odpowiednio dopasowanych preparatach, które pozwolą zachować odpowiedni poziom nawilżenia włosów syntetycznych. Po dokładnym wypłukaniu peruki, pozostaw ją do wyschnięcia. Nie czesz mokrej peruki syntetycznej, aby uniknąć nieestetycznego mechacenia się włókien włosowych.

Co więcej, pamiętaj, że w przypadku peruk, czasami mniej znaczy lepiej. Nie przesadzaj z czesaniem swojej peruki. Nadmierne szczotkowanie włosów syntetycznych może znacząco osłabiać kondycję pasm, sprawiając, że znacznie wcześniej będziesz musiała wymienić swoją perukę na nową. Zadbaj również o odpowiednie przechowywanie peruki. W dni, kiedy jej nie nosisz, umieszczaj ją na odpowiednim stojaku lub główce. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko powstawania zagnieceń.