Peruki front lace pozwalają na uzyskanie niebywale realistycznego wyglądu przedniej linii włosów. To powód, dla którego ten rodzaj cieszy się szczególną popularnością wśród osób łysiejących. Poprawnie założona peruka jest nie do odróżnienia od własnej fryzury. Przedstawiamy krótki przewodnik po perukach front lace.

 

Czym są peruki front lace?

Peruki typu front lace posiadają na froncie dłuższy fragment elastycznej koronki. Do jej dalszej części są doszyte włosy. Na samym brzegu znajdują się krótkie włosy, imitujące tak zwane „baby hair”. Im dalej linii czoła, tym włosy stają się dłuższe i gęstsze. Dzięki temu peruka wygląda naturalnie i przypomina sposób, w jaki rosną prawdziwe włosy. Przed założeniem peruki i zamocowaniem jej na taśmę lub klej, koronkę trzeba samodzielnie przyciąć. Powinna pokrywać się z linią czoła. Najlepiej użyć do tego ostrych nożyczek krawieckich. Jeśli mamy obawy, że nie jesteśmy w stanie poprawnie przyciąć koronki, warto powierzyć to specjaliście. Wykwalifikowany charakteryzator skróci siateczkę odpowiednio do kształtu naszej głowy. 

 

Jak założyć perukę lace front?

Peruki lace front aplikuje się przy pomocy specjalnej taśmy lub kleju do peruk. O ile sama peruka trzyma się bez dodatkowych zabezpieczeń, sprawa inaczej wygląda z siateczką. Nieprzyklejona koronka będzie odstawać od czoła, co mija się z jej głównym założeniem. Na rynku są dostępne kleje i taśmy hipoalergiczne powstałe z myślą o osobach z wrażliwą skórą głowy. Zawsze przed ostateczną aplikacją produktu powinno się zrobić test skórny na dłoni i odczekać dobę. Wtedy mamy pewność, że nie wyrządzimy sobie krzywdy.

 

Na przygotowane włosy zakładamy specjalny czepek. Osoby nieposiadające naturalnych włosów również mogą to rozważyć, ponieważ poprawia to przyczepność właściwej bazy naszej peruki. Taśmę lub klej umieszczamy po wewnętrznej stronie linii włosów po wcześniejszym sprawdzeniu, jak będzie leżeć peruka. Jeszcze przed zaaplikowaniem kleju wyreguluj obwód czepka przy pomocy umieszczonych wewnątrz tasiemek. Prawidłowo założona przy przeczesywaniu włosów dłonią, powinna dawać efekt ich unoszenia razem ze skórą, tak jak w przypadku naturalnych włosów. Zakładanie peruki lace front wymaga nieco więcej czasu i wprawy niż w przypadku pozostałych rodzajów peruk. W zamian otrzymujemy jednak najbardziej realistyczny wygląd linii włosów. 

 

Peruki front lace a inne rodzaje

Zaletę peruk lace front nad innymi rodzajami jest przede wszystkim naturalnie wyglądające przejście między czołem a włosami. Tak, jak już wspomnieliśmy, początkowo zakładanie peruki może powodować małe problemy. Nie jest to jednak coś, czego nie da się szybko opanować. Peruki front lace są tańsze niż peruki mono top. Niektóre modele posiadają wewnątrz tasiemki do regulacji obwodu. Pozwala to na dopasowanie czepka do indywidualnego kształtu głowy i poprawia jego stabilność. Siateczka jest mniej komfortowa w noszeniu niż peruki ze wstawkami z mikroskóry. Nie jest to na ogół odczuwalne dla osób ze zdrową skórą głowy. Ostrożność powinny zachować panie borykające się z dodatkowymi chorobami skórnymi, takimi jak łuszczyca lub z płytkim ukrwieniem skóry.

 

Włosy naturalne czy syntetyczne?

Peruki front lace występują w wersjach z włosami naturalnymi i syntetycznymi. Oba rodzaje wymagają innej pielęgnacji i zachowują się inaczej podczas noszenia. Peruki lace front często prezentują się lepiej, posiadając w pełni naturalne pasma. Płynne przejście między czołem a początkiem fryzury, w połączeniu z ludzkimi włosami daje najbardziej realistyczny efekt. Naturalne peruki damskie to wydatek rzędu kilku tysięcy. Stoi za tym jednak wysoka jakość i długa żywotność. Przy prawidłowym przechowywaniu i systematycznej pielęgnacji produkt może służyć w nienagannym stania nawet do kilku lat. Peruki z naturalnych włosów zapewniają duży komfort podczas noszenia. To ważne w szczególności dla osób, które planują zakładać perukę codziennie. 

 

Włosy naturalne wykorzystywane w perukach front lace mogą mieć różne pochodzenie. Każdy typ charakteryzują inne właściwości. Mają inną podatność na układanie i inną strukturę pojedynczego włosa. Najdroższe, ale też najwyżej jakości są włosy słowiańskie. Często są określane mianem dziewiczych, ponieważ nie są farbowane. Peruki z nich są lekkie i podatne na układanie. Występują w kolorach z gamy średnich blondów i jasnych brązów. Alternatywą dla pasm słowiańskich są włosy europejskie. Pochodzą najczęściej od hiszpanek i włoszek. Naturalnie mają ciemnobrązowy lub czarny kolor, ale występują głównie w wersjach farbowanych. Włosy brazylijskie i indyjskie posiadają grubą i elastyczną strukturę. Peruki z nich zrobione mają proste, falowane lub kręcone pasma. Pasma są najczęściej rozjaśniane. Włosy chińskie są proste i stosunkowo sztywne. Mocno lśnią, jednak cechuje je najkrótsza ze wszystkich rodzajów żywotność. Każdy typ włosów naturalnych można stylizować na ciepło. 

 

Peruki front lace – postaw na naturalny wygląd

Peruki front lace zdecydowanie spełnią oczekiwania pań, którym zależy na niewymuszonych, naturalnym efekcie. Przednia koronka pozwala na dostosowanie peruki do indywidualnej linii włosów. Niewątpliwą zaletą peruk front lace jest wysoka jakość wykonania i atrakcyjna cena. W asortymencie Tanie Peruki znajdziesz szeroki wybór peruk lace front. Każdy model powstał z niezwykłą starannością w oparciu o najnowsze fryzjerskie trendy. Możesz postawić na perukę w stonowanym kolorze, który subtelnie pokreśli twoją urodę, lub wybrać coś szalonego i niebanalnego. Nawet najbardziej wymagająca klientka znajdzie u nas idealny model dla siebie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu artykułu, dowiedziałaś się czegoś ciekawego o perukach front lace. Na naszym blogu możesz zapoznać się z wieloma innymi poradnikami, które pomogą ci w pogłębieniu wiedzy, a także oprowadzą po najnowszych trendach. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Możesz skorzystać z indywidualnych konsultacji online, podczas których rozwiejemy wszelkie wątpliwości, a także doradzimy w wyborze.